piątek, 13 października 2017

Błękitny kredens


Mój obecny dom to wypadkowa tego co zastałam , a co nie mogę zmienić i tego co zmieniłam idąc za impulsem , pośpiechem . Zostawiłam wszystko za sobą , sprzedałam i wprowadziłam się do domu, gdzie nie miałam nawet łóżka do spania, był więc pośpiech.Dopiero teraz mogę zacząć spajać , składać jak klocki Lego. Nie jest to łatwe, no dobra nie będę już marudzić.
Jak widać oszalałam na temat niebieskiego , od grafitu do wyblakłego błękitu.W końcu kobieta zmienną jest. Niezmiennie tylko  kocham kolory i nie lubię białych ścian... i kropka.Zawsze chciałam mieć stary kredens, ale mała powierzchnia byłego mieszkania nie dawała takiej możliwości. Teraz mogę poszaleć, marzenia się spełniają i mam kredens starusieńki, na dodatek niebieski.
Misiek namęczył się przy jego odnowie. Staruszek, jak każdy w jego wieku był naruszony zębem czasu, miał wiele ubytków i już korniki go podjadały, przyznam się , że ja miałam wątpliwości czy Spa garażowe potrafi go choć trochę odmłodzić. 
"Skalpel" Miśka zdziałał cuda , mnie pozostało nałożyć makijaż w postaci niebieskiej farby akrylowej i kredens stanął między jadalnią a kuchnią. Wprawdzie oczy w postaci szkiełek witrynki mają zaćmę i zastanawiam się  nad zmianą szkieł albo innym rozwiązaniem, na razie jednak kredens pozostaje w tej postaci do następnej mojej weny.

Dzbanuszek w kropki z Bolesławca
Zestaw porcelanowych pojemników kupionych na targu staroci w Świdnicy
Obrusy w kredensie

Uratowany stołeczek pomalowałam farbą kredową


Tak wyglądał kredens  przed pomalowaniem.Inspiracje
 

18 komentarzy:

 1. Jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji, my również zaczynamy wszystko od nowa w nowym miejscu, ale z całym dobytkiem.
  Reaktywacja kredensu udała się bardzo, a szybki z mgłą mają swój
  urok. Powodzenia w dalszym zamieszkiwaniu.:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Metamorfoza kredensu bardzo udana. W niebieskim mu "do twarzy" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli te szybki są oryginalne, stareńkie jak ich gospodarz, to zostaw je koniecznie! Niech opowiadają zapamiętane historie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna odnowa uklon dla Miska i Ciebie za wspanialy efekt Ula z G.B

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudno uwierzyć, że z nie pierwszej urody kredensu można wyczarować taki piękny mebel:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest absolutnie piękny! :) ileż znaczy kolor. Uwielbiam taki niebieski! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. cudowny! bardzo podobają mi się mebelki w tym stylu

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna przemiana kredensu i wspaniały efekt! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. W czepku urodzona, taki kredens miała moja babcia. Szybki rewelacyjne. Cudnie go pomalowałaś moje barwy, dobrze jednak, że postawiłaś renklody, coś dla przełamania zimnej barwy, ostatnio z tym walczę co pokazuję na blogu w mojej kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie odnowiony, szybki tworzą tajemnicę: ostatnio modne takie :niektórzy specjalnie preparatami wywołują ten efekt...ja bym zostawiła( ale to moje zdanie) .Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. in the bonnet was born, such a cupboard had my grandmother. fast sensational. You've done a great job painting my colors, but it's good that you've put on a new look, something to break the cold, lately I'm fighting what I'm showing on the blog in my kitchen.

  หนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję wam bardzo za przychylne komentarze i uwagi, macie rację szybki zostają takie jakie obecnie są.Jeszcze raz dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ależ go cudnie odnowiłaś! Piękny w swojej prostocie! Cudny ten kolor. Bardzo korzystnie wygląda i nie wymaga żadnych innych ozdób. Aż chce się patrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 14. Kredens cudny,ale biblioteczka ...marzenie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ojej ale piękny kredens :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń