wtorek, 20 lutego 2018

Kołdra,poduszki i aborygeni


Ostatnimi czasy moje robótki można nazwać wielkimi robotami, bo właściwie to malowałam głównie  meble tj.to łóżko i szafkę nocną w pokoju mojej córci ( szafka nie ma jeszcze uchwytów).
 Wielkie roboty tyczą się też szycia, bo jak nazwać taką kołdrę na łóżko? Wielka ta kołdra, kwadraty 30x30cm, ciężko mi było pikować, pod maszyną ledwo zmieściłam tę ilość materiału.Udało się jednak uszyć i kołdra przykrywa duże łóżko.
Kołdra składa się z elementów, które łączy kolor szary, na szczęście bawełny w kolorach szarości nie brakuje, wręcz jest jej nadmiar , trudno się zdecydować , które motywy kupić.


W przepastnej szafie leżały sobie na poczesnym miejscu kawałki bawełny w motywy aborygeńskie . Przysłała mi je kiedyś moja przyjaciółka Ula, która mieszka w Australii. Były tak cudne , że szkoda mi było ich ruszyć, aż do teraz. 
Klaudyna lubi motywy etno, postanowiłam uszyć do jej pokoju poduszki dekoracyjne i padło na aborygeńskie  kupony, (wprawdzie ten środkowy chętnie użyłabym na rolety do jej pokoju , ale było go za mało). 
Poduszki są proste i cudne , jak trzy obrazy. Zdjęcia nie ukazują dokładnie koloru i motywów, ale możecie mi wierzyć na słowo , że jest się czym zachwycać.
To oryginalne poduchy , ja osobiście nigdy nie spotkałam się z bawełną z takim nadrukiem. Jestem dozgonnie wdzięczna Uli za taki wspaniały prezent,Uleczko jeszcze raz wielkie buziaki ślę.


Od kuchni.


To są szare kupony materiału, który użyłam na kołdrę.

Poniżej kupony bawełny z moich poduszek , wyglądają jak obrazy namalowane przez aborygenów malarstwem kropkowym, charakterystycznym dla tej nacji.


Inspiracja 

21 komentarzy:

 1. Piękne dzieła stworzyłaś 💜💛💚💙

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem tej kołdry. Jest naprawdę piękna w tych szarościach !!! Poduchy - cudnie kolorowe ! Całość wygląda bardzo fajnie. Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności. Kołdra jest przecudna.

  OdpowiedzUsuń
 4. rewelacja, kołdra jest cudowna i to w moich ulubionych kolorach. Zazdroszczę bardzo, bo idealnie komponowała by mi do sypialni

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniala kompozycja koldry i poduszek...Pozdrawiam Ula z G.B

  OdpowiedzUsuń
 6. Poduszki jak obrazy ogromnie mi się podobają :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super motywy. Kołdra też mi się bardzo podoba w beżo- szarościach.
  Też mam kilkudziesięcioletnią przyjaciółkę mieszkającą w Australii. Dostałam kiedyś podkładki z motywami abogyreńskimi i również czekają na inspirację.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko super, szarości są bardzo modne . Pozdrawiaam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ekstra! Kołdra w super modnych kolorach,materiał na poduchy małe arcydzieła - fajnie je wykorzystałaś. Chwilę zajęło mi odgadnięcie "kogo" przedstawia pierwsze zdjęcie:) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna ta kołdra i poduchy wspaniała dekoracja ;-) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za wszystkie komentarze , miło , że jeszcze ktoś tu zagląda.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniala kompozycja koldry i poduszek...Pozdrawiam Ula z G.B

  สมัคร D2BET
  Gclub

  OdpowiedzUsuń
 13. promotion casino
  Chwilę zajęło mi odgadnięcie "kogo" przedstawia pierwsze zdjęcie:) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Beautiful image the building You chose well for the theme.
  เว็บ แทง บอล

  OdpowiedzUsuń
 16. i like so much...Thanks for sharing the good information!
  Gclub

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Osobiście jestem zdania, że kołdra https://senpo.pl/koldry/koldry-160x200 powinna być tym co mamy najlepsze w łóżku. Oczywiście tuż zaraz obok materaca. To właśnie te dwie rzeczy składają się na bardzo udany sen, który sprawia że rano jesteśmy bardziej wyspani niż dotychczas.

  OdpowiedzUsuń
 19. ja jestem na etapie wymiany kołdry na coś lekkiego - masz jakąś ulubioną firmę?

  OdpowiedzUsuń