czwartek, 20 listopada 2014

Stare pudełko w nowej szacie.


Szaro, buro za oknem, przemykam się tylko do pracy i z powrotem, wolę teraz swoje cztery katy. Do tego wena mnie ogarnęła, korzystam z niej jak najbardziej. Wprawdzie wszystko się sprzysięga, aby mnie od niej oderwać , nie daję się jednak, a co. Cały stos pudełek u mnie , decupię prezenty pod choinkę , koleżanki znowu mnie podebrały pod włos i nie umiałam odmówić.Wszędzie na blogach bombki, a u mnie pudełka. 

Dzisiaj pudełko z odzysku.
 Koleżanka kupiła sobie dawno temu pudełko , które jakieś chińskie rączki robiły, dziwnie dobrane motywy ; dekor z jakąś damusią retro i blaszka dokoła w palmy. Pudełko było mocno sfatygowane, ulitowałam się i odnowiłam je troszkę. Wprawdzie do palm pasowałby motyw afrykański, ale znalazły się na nim żółto-czerwone róże. Właściwie chodziło o nową szatę i dostosowanie choć trochę do kuferka, który wcześniej już dla niej wykonałam. A oto co z tego wyszło?. 


Od kuchni Tak wyglądało pudełko przed przeróbką.

 Naniosłam gąbką Gesso - podkład biały, potem nakleiłam serwetkę, lakierowałam do uzyskania gładzi, na koniec położyłam werniks szklący. Palmy malowałam starym złotem , na to położyłam warstwę bitum ,aby uzyskać efekt staroci, chciałam uzyskać efekt kontrastu między matową metaliczną blaszką, a lśniącą powierzchnią motywu róż.

11 komentarzy:

 1. Zobaczyłam palmy! Niesamowity ornament, wyszedł ogród wśród palm. Świetne i to postarzenie, przetarcie nadało charakteru. Koleżanka "musi" być zadowolona!

  OdpowiedzUsuń
 2. Efekt koncowy fantastyczny....pozdrawiam Ula z Gor Blekitnych

  OdpowiedzUsuń
 3. Pudełko bardzo ładnie zrobiłaś. Podejrzałam Twoje śliczne bombki, a segment pomalowany farbami kredowymi, z którymi też pracuję, rewelacyjny. Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudne, śliczne, bardzo piekne, idealne na prezent....pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie wyszło! Z tak zniszczonego pudełka powstało takie cacko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Smaczna ta nowa szata :D
  Pozdrawiam
  Krzysiek z Chainmaille.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. kto powiedział że róże i palmy nie pasują do siebie? Liczy się pomysł a ten jest świetny :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Wypiękniało i nabrało sznytu :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. W sumie to zestawienie palm i róż jest bardzo oryginalne :) według mnie te dwa motywy nie gryzą się jakoś bardzo. Efekt finalny super 👌

  OdpowiedzUsuń