sobota, 13 lipca 2013

Różane Pele - Mele


 Pele-mele ( w tłumaczeniu : w nieładzie, pospiesznie, mieszanina różnych rzeczy, groch z kapustą ), jakby to nie tłumaczyć to według mnie jest to bardzo dekoracyjna tablica do zawieszania różnych rzeczy, albo tablica na zapiski, albo połączenie jednego i drugiego, bądź innego zastosowania. Na pewno jest to dekoracyjny przedmiot do powieszenia na ścianę.
  Dawno miałam w planach i w końcu sobie sprawiłam tablicę pele-mele z różanym hafcikiem . I jak to w życiu bywa, zbieg okoliczności sprawił że wpis o pele-mele pojawił się właśnie teraz. Wyszywałam sobie perełki na hafcie, a Misiek w tym czasie był na zakupach ,kupił mi róże do bukietu. Róże spasowały do różanego hafciku, więc zmobilizowałam się i dokończyłam swoje dzieło , oprawiłam swoje pele-mele , tak by wykonać kilka fotek róż razem z tablicą. 


Hafcik delikatny, w stylu różyczek jakie wyszywałam do swojego kuferka , gałązki zakończone perełkami dodają uroku. Przez środek haftu biegnie koronka wyszywana biała niteczką.Całość na szarym płótnie.


Tablicę uzupełniłam koronkami , biegnącymi w różne strony według zasady pele-mele, czyli kontrolowany groch z kapustą. Teraz można przypinać perłowymi szpilkami różne wiadomości, a tablica umieszczona została obok komputera, więc w zasięgu ręki. 

23 komentarze:

 1. Bardzo gustowne to Pele -Mele. Napatrzeć się nie mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prześliczne. Bardzo mnie zmobilizowałaś do zrobienia swojego. Nawet miejsce do powieszenia już sobie w głowie wybrałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne :) u mnie w domu niestety zostałoby pewnie szybko "zdewastowane" przez małża, dlatego też podziwiam i zazdraszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Beautiful stitchery! Your blog is so lovely!
  Well done

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna u ciebie zawsze jest pięknie i estetycznie - jestem zachwycona tymi różami pozdrawiam Maria

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz co wcale tablica nie wygląda jak na zapiski ale jak różany obrazek ozdobiony tasiemkami ;-) rozumiem że to wersja " na bogato " tak pięknie się prezntue, że szkoda jej zaslaniać kartkami.
  Pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 7. COŚ TAKIEGO SOBIE SPRAWIĘ JEŚLI NIE MASZ NIC PRZECIWKO TEMU.P.POZDRAWIAM SERDECZNIEO PROSTU CUDO,ZAINSPIROWAŁAŚ MNIE

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne i dekoracyjne! Świetne te perełki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudenko,jak zwykle u Ciebie,misterne , lekkie, mile dla oka
  pozdrawiam Ula z Gor Blekitnych

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie to wymyśliłaś tablicę. Jest piękna i delikatna. Róże cudowne.
  Pozdrawiam Zosia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Praca delikatna, pieknie wykonczona, prawdziwie romantyczno-kobieca. No i te zdjecia i aranzacja calosci...rewelacja, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 12. U Ciebie nawet pele-mele to mistrzostwo świata:))cudny hafcik:)))no i teraz sobie coś na niej powieś,tylko nie zasłaniaj haftu:)))))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak ktoś napisał wyżej szkoda zasłaniać tablicę karteczkami ,wygląda jak obraz i chętnie zawiesiłam bym go w pokoju na honorowym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Fantastyczna praca! Wszystko jest tak idealnie dobrane: i różyczki, i perełki, i te koronki!

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne ,gustowne i klimatyczne pele -mele . Nie za bardzo lubię tą nazwę :)
  Pele - mele kojarzy mi się z byle czym a Twoje wykonanie jest tak cudne ,że aż ten dziwny wyraz nie pasuje :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 16. Prześliczne i faktyczni aż żal zakrywać karteczkami :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Pele mele jedyne w swoim rodzaju ! Choć mam już jedno za sobą planuję kolejne, dla siebie, może też takie bardzo eleganckie zrobię...

  OdpowiedzUsuń
 18. super pomysł, super wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Delikatne i eleganckie, bez wątpienia bardzo kobiece. Róże zawsze i wszędzie :))
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń