środa, 29 października 2014

Bieszczady w złocie


 Przed zaduszkami i słotnym listopadem zamknę temat złotej jesieni, którą uwielbiam.
 Obiecaliśmy sobie, że jeszcze raz powtórzymy trasę na Wielką i Małą Rawkę. Czekaliśmy specjalnie na piękną pogodę i złotą jesień, wstrzeliliśmy się z moim wolnym dniem w pracy a najpiękniejszym dniem października i wyruszyliśmy w Bieszczady.Tak jak nieraz pisałam mam na szczęście niedaleko, więc możemy pojechać tam na jeden dzień.Każdy wysiłek wiążący się z morderczym podejściem na Rawki jest wart wylanego potu, widoki niepowtarzalne, zróbcie taki krok, zachęcam. O szlaku na Rawki pisałam tu, zaproszę was tylko na sesję zdjęciową Biesów i Czadów w szalonych barwach jesieni. 
Co tu dużo mówić, jesień w Bieszczadach nie ma sobie równych , wszystko dzięki liściastym lasom pełnych buków, dębów itp. Gama kolorów mieni się w zależności od pogody. Ciemnobrązowe, szare, fioletowe cienie , pełne jakiejś nieopisanej grozy wyłaniają się z mgły, z wiatru, spod chmur, złote, rude, żółcienie wyłaniają się podczas słońca. Gra kolorów zmienia się z minuty na minutę, trudno nadążyć oczom śledzić zmieniający się krajobraz. Najlepiej przycupnąć w trawie chowając się od wiatru i wchłaniać, i fotografować. A potem trudno zdecydować się które zdjęcie najładniejsze, które oddaje ten niepowtarzalny czas. Inaczej jest na szczycie wśród połonin, inaczej jest w zacisznym lesie. Kolory bombardują z każdej strony , chciałoby się złapać za pędzel i malować. Z braku takiej możliwości napawamy się wzrokiem, chcemy zapamiętać na długo, rozkładamy się na zwalonym pniu i sączymy powoli kawę z termosu, odkładając nasze zejście w dól do cywilizacji. 

Łysa Mała Rawka
Połoniny
Przez trawy widać Caryńską
Duża Rawka
Mała Rawka
Caryńska pod chmurką
W dali gniazdo Tarnicy

Znalazłam kiedyś filmik "Jesień w Bieszczadach - kolorowe szlaki", zdjęcia niesamowite , cudowne, jestem pod wrażeniem, zobaczcie sami jak Krystian i Marcin Kłysewicz ukazują Bieszczady TU, nie można koło tych zdjęć przejść obojętnie. 


7 komentarzy:

 1. Dziękuję za zdjęcia, nie masz pojęcia jak bardzo chciałabym to sama przeżyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesień w Bieszczadach nie ma sobie równych!
  żałuję, że w tym roku nie było mi dane tego zobaczyć...
  ale jesień będzie też za rok, prawda? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tam bajecznie! mój Grzesiek jest z Sanoka, ale aktualnie mieszkamy w Londynie więc trochę daleko, a szkoda, bo z chęcią bym się przejechała:)

  pozdrawiam Cię serdecznie
  Agnieszka z otwartaszuflada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. OOO rany zastrzeliłaś mnie tymi zdjęciami coś pięknego choć pewnie w Bieszczady trasa jakieś pół godziny dłuższa od Twojej ale ciężko się wybrać :( Ale cieszę się, że Tobie się udało.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia, film fantastyczny, my też kochamy Bieszczady. W wolnej chwili zapraszam do mnie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdraszczam takich widoków, takich fotek, takich wycieczek, takich .... ech wszystkich takiech :D
  Pozdrawiam
  Krzysiek z Chainmaille.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcia a filmik zapiera dech , cudowne widoki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń