środa, 9 marca 2011

Kobieta minionych epok i jej pasje" Solą życia człowieka , są jego pasje"Przeglądając swoje archiwum ze zdjęciami które namiętnie zbieram, nasunął mi się temat kobiet, dam minionych epok. Zdjęć mam setki , damy w różnych strojach, damy w kapeluszach, damy z kwiatami, damy w różnych pozach, a zdjęć obrazujących kobiety przy różnych codziennych czynnościach jest stosunkowo mało. Na podstawie obrazów zawsze myślę że tak płytko ocenia nas druga połowa świata, czyli mężczyźni, czyżby przez stulecia kobiety nie miały swoich pasji? , tylko pachniały i nudziły się niemiłosiernie? Pewnie i tak było, od stuleci uczymy się przetrwania w świecie mężczyzn, nie łudźmy się że dzisiaj tego nie ma. Ale współcześnie mamy wiele możliwości do spełniania się i realizacji , a czy kiedyś kobiety dążyły do tego samego , czy były zdominowane przez drugą swoją połowę. Myślę że zawsze znalazły się takie które przełamywały stereotypy i konwenanse. 
Pobawiłam się w skonstruowanie kilku tzw. przeze mnie misz-maszy, bardzo pobieżny obraz dam i ich pasji, na pewno temat ciekawy do wgłębienia się w historię amazonek które umiłowały jazdę konną, polowania, uprawianie sportów, zdobywanie gór, ujarzmianie pierwszych samochodów, jazdę na nartach, pływanie, choć zapewne miały utrudnione zadanie przez te wszystkie cudne fatałaszki , gorsety itp. Przez wieki haftowały, szyły , dekorowały domy i doskonaliły wszystkie robótki ręczne,  a my współczesne pasjonatki jesteśmy ich spatkobiorczyniami.Temat morze , ja potraktowałam go w skrócie, wiem jednak na pewno że bez pasji moje życie nie wart byłoby złamanego szeląga.

9 komentarzy:

 1. Pasjonująca i bardzo imponująca kolekcja. Nie wyobrażam sobie niczyjego życia bez pasji, każdy chyba jakieś ma. Bo przecież sprzątanie też może być dla kogoś pasją ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś usłyszałam takie słowa.
  Kobieta z pasją to szczęśliwa kobieta:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne zdjęcia zawsze przyciągną moj wzrok,wiec oto i jestem:), ja kolekcjonuje stare pocztówki, malowane, litografie przede wszystkim kobiety, pary, dzieci, mezczyzni itd...zapraszam:)
  http://pocztowki.gofreeserve.com a nóż się spodobaja:)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo spodobało mi się to co napisałaś...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Może i mężczyźni rządzą światem, ale kto rządzi mężczyznami? ;-)
  Pięknie napisałaś, skłania do myślenia. Serdeczne pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna kolekcja..taka nostalgiczna- a ja bardzo lubię wyszywac kobiety...chyba najbardziej właśnie ten temat mnie zachęca do igły..musze kiedys troche ich pokazac...zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie powalił cały rytuał z wchodzeniem do morza opisany bodajże w Sandinton. Szlag by mnie ciężki trafił, gdybym musiała się tak cackać.

  Zawsze się zastanawiałam, jak te kobitki mogły w ogóle być aktywne z tymi wszystkimi usztywniaczami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolaże prześwietne:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń