piątek, 14 września 2012

Wrzos urodzinowy


Wrzos zwiastuje nadchodzącą jesień, mnie przypomina rodzinne lasy sosnowe, pełne jagodowisk, mchu, paproci i oczywiście wrzosu, który o tej porze roku dekoruje poszycie lasu. Odnoszę się do niego z wielkim sentymentem, choć to niepozorny kwiatek, wywołuje nostalgię babiego lata i smutek. Wracając z wojaży, wdeptując na chwile do rodzinnego domu, przejeżdżałam przez susiecki las i nie mogłam się odpędzić chęci zabrania ze sobą wiązki wrzosu. W domu zasadziłam do starej wazy razem z zielonym mchem i tak powstała mała jesienna dekoracja, przypominająca mi to co kocham najbardziej. 


Na mchu i poniżej przycupnęły ptaszki które zakupiłam w Kazimierzu, już się zadomowiły na dobre. A obok stoi karafka-dzbanek, który otrzymałam w prezencie od Miśka, kupiony na targu staroci, tak naprawdę to wyżebrany prze ze mnie, wykorzystałam okazję moich urodzin. Muszę się przyznać że 2.09. przekroczyłam próg półwiecza mojego pobytu na tym świecie. Swoją drogą półwiecze to tak brzmi jakbym już była porośnięta grzybami a wcale się tak nie czuję, może lepiej by było powiedzieć że ukończyłam 50 lat i sama się dziwuję że to już tak szybko minęło. Z tej to okazji chciałam otrzymać taki prezent jaki sama sobie wypatrzę i żeby to było moje "widzimisię", nic praktycznego , nic rozsądnego i właściwie nie wiadomo po co. No i mam .


 W związku z tym że otrzymałam wiele życzeń urodzinowych na pocztę, na które odpisałam dopiero teraz, jeszcze raz ślicznie dziękuję za pamięć i za dobre życzenia , tym bardziej że otrzymałam je od niektórych osób mało mi znanych tak że się wzruszyłam. Opóźnienie z mej strony usprawiedliwione podróżami, ale takie okrągłe urodziny można obchodzić troszkę dłużej prawda?

12 komentarzy:

 1. Najważniejsza młodość ducha :) Wrzos,,,jesień - oby tylko piękna złota jesień. Bardzo mi się dekoracja podoba, świetny pomysł z wazą. Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego nalepszego z okazji urodzin. Duch zawsze jest i ma być młody, bez względu na ilość wiosen i tak trzymać ! :) wrzosy lubię, wdziecznie wyglądają w kompozycjach i te Twoje super.
  Ja kiedyś wpalam na genialny pomysł (tylko w moim mniemaniu oczywiście)i zrobiłam wianek z wrzosu. Na bazie z drutu, czyli bez mozliwości poboru wody i to była katastrofa, bo strasznie się kruszył, wszędzie był, nawet w cukiernicy :)
  Pozdrawiam An

  OdpowiedzUsuń
 3. wrzosowe życzenia przesyłam !!!
  jak najwiecej powodów do radości i dalej takiego optymizmu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z okazji Urodzin życzę wszystkiego co najlepsze dla Ciebie. Jesienna dekoracja b.ładna. Pozdrawiam - BB.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje gratulacje z okazji okrągłej rocznicy.
  Ja ją przeżyłam dwa lata temu i trzy dni. Jestem 30 sierpniowa. Zawsze odczuwam jakąś więź z zodiakalnymi Pannami. Do tej pory nie widziałam, żeś zodiakalna dusza.
  Jato nawet poślubiłam wrześniową Pannę i jakoś sobie dobrze żyjemy przez ponad 30 lat. Według astrologów mieliśmy najgorsze zestawienie zodiakalne jeśli chodzi o wspólną egzystencję. Na dodatek spłodziliśmy dziecię spod znaku Ryby, którego urodziny pokryły się z dniem urodzin Einsteina.

  OdpowiedzUsuń
 6. Asiu , Wszystkiego dobrego i spełnienia najskrytszych marzeń !!!
  Ptaszki i prezent od męża wspaniałe! Ja tez zrobiłam dekoracje w wazie:), ale z miniaturowych chryzantem:)
  Pozdrawiam Cię serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Urodziny? Ojej...przegapiłam! Ale mimo spóźnienia - najserdeczniejsze życzenia wszystkiego co najlepsze Tobie składam. :) A najwięcej życzę Ci zwykłego, ludzkiego szczęścia! :) Uściski serdeczne

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! :) Zdrówka i zadowolenia.
  Cudne te ptaszorki z Kazimierza.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego z okazji tak pięknej rocznicy urodzin!
  Wrzos cudny, a te śliczne ptaszki wyśmienicie się z nim komponują!
  Prezent karafkowy niezwykle oryginalny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego! Podobno życie zaczyna się po 50-ce :) Dekoracja wrzosowa przepiękna, ptaszki cudowne!

  OdpowiedzUsuń
 11. To jeszcze następnych 50, w szczęściu i zdrowiu. Spełnienia marzeń.:):)

  OdpowiedzUsuń