czwartek, 30 czerwca 2011

Styl cottage II - Marty BellsMacie ochotę na jeszcze jedną bajkę? jeśli tak, to powędrujmy wyobraźnią do świata obrazów Marty Bells, znajdziemy się w świecie jak z baśni, pełnej kolorów, bajkowych domków i ogrodów, niech czas zatrzyma się gdy my będziemy spacerować, wyobraźmy sobie nas wśród tych kwiatów, gdzie nie ma upływającego czasu, gdzie rozkoszujemy się ciszą i napawamy nasze oczy kolorem.Tym bardziej że wiele z tych obrazów przeniesiono na papier i stworzono dla nas wzory na haft krzyżykowy,  możemy sobie przedłużyć tę baśń sięgając po igłę i możemy namalować nitkami nasz domek z ogrodem.Ja tak zrobiłam i dzisiaj jeden z nich pokazuję, właściwie jest to " Sklepik wiejski", to jeden z pierwszych obrazków wyszyty wiele lat temu, gdzie użyłam 118 kolorów nici na powierzchni 35 x 26 cm. Miałam niesamowitą frajdę podczas wyszywania, wzór zamówiłam w jednym z wysyłkowych sklepów który już dzisiaj nie istnieje.

Wzór świetnie opracowany przez firmę Janlynn, wprawdzie nie po polsku ale nie sprawiało mi kłopotu jego rozszyfrowanie. Mam jeszcze inne domki ale to innym razem.


17 komentarzy:

 1. Przepiękna praca :) Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście piękne kolory, obrazki pasują też do decoupage. Haft podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna bajka, a jakie kolory. To takie chatki z dziewczęcych marzeń. Przyznam się szczerze, ze choć latka już nie dziewczęce, teraz tez mogła bym zamieszkać w takiej bajce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pelna uznania dla twojego wyczucia artystycznego, cierpliwosci i odwagi..za duzo jak na mnie kolorow i ta cala miesznaka przyprawia mnie o zawrot glowy..ale gratuluje..piekna praca..filmik fajny ..pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Baśniowo na tych obrazach, przepiękne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prekrasni radovi, prekrasni! Ovo je stvarno umjetnost u pravom smislu riječi.

  Ugodan vikend i lijep pozdrav iz Hrvatske:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne obrazy, nigdy wcześniej się z nimi nie zetknęłam:)Twoja praca znów zachwycająca:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję pięknej pracy i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubimy bajki i fantazjowanie chyba całe życie.
  Piękny jest ten sklepik w Twoim wykonaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakochałam się w obrazach Marty Bell już wiele lat temu. Tym postem przypomniałaś mi, że i ja wyhaftowałam kiedyś obrazy opracowane na podstawie sielskich bajkowych pejzaży. Poszukam zdjęć i wrzucę je na bloga... i siedząc w betonowej szufladzie pomarzę o własnym kolorowym kawałku ogrodu z chatką...

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem zakochana w tych wzorach od lat w swoich zbioram miałam ich spora kolekcję ale gdzie są płyty?
  Obraz wyszedł cudnie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne chatki.Chciałoby sie tam przenieść i zapomnieć o całym świecie.No może o blogowym nie-bo to czysta przyjemność.Haft podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Obrazki są kwintesencją Pani bloga, jestem oczarowana nastrojem, pięknymi pracami.
  Zapach jaśminu czuję w treści, grafice i pracach.
  Pani blog jest jak buduar romantycznej damy.
  Podziwiam, podziwiam, podziwiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudne obrazy. A haft jest znakomitym odwzorowaniem obrazu :)

  OdpowiedzUsuń