niedziela, 7 maja 2023

Wiosenne migawki z ogrodu

 

Witam wiosennie.

Odkąd mam ogród powiększyłam zakres moich hobby, do których należy  zajmowanie się roślinami, zaliczam to zajęcie do robótek,a nawet do wielkich robót ręcznych.

Dzisiaj chciałam wam pokazać wiosenny ogród , który co roku rozrasta się coraz bardziej. Rabata wiosenna jest chyba najbardziej spektakularna i najbardziej ulubiona w moim ogrodzie.Sadzenie bylin ciągle trwa, czekam na rozrośnięcie się tych roślin, a tym czasem uwielbiam oglądać wiosenne kwiaty.

Floksy , żagwin i ubiorek jak dotychczas mnie nie zawodzą, kwitną całymi kępami,przeplatane tulipanami . Dołączyły do nich irysy, serduszka,,miodunki, ułudki, brunery oczywiście dopełnieniem moich ulubionych kwiatów są krzewy.

Tak więc każde okienko pogodowe zimnej wiosny wykorzystuję na prace w ogrodzie , co przynosi mi ogromną przyjemność i oddech od codzienności.Urobię się po pachy, ale jestem wtedy szczęśliwa, a sen mam twardy.

Nie porzuciłam haftu, wyszywam co wieczór, więc następnym razem pochwalę się haftem na pewno. Mam teraz na emeryturze bardziej regularny tryb życia. Rano ogród, wieczorem haft, a do spania dobra książka, tylko czasami jeszcze bywam w szpitalu na dyżurach, ale to naprawdę niewiele.Gdyby tylko zdrowie dopisywało, a nie bardzo w tym temacie chce się nagiąć do naszych próśb, to byłaby idylla. Nie można narzekać , przecież każdy ma swojego mola co go gniecie, prawda?
Kalina wonna, zapach jest bajeczny.

Obiela The Bride"Panna młoda"

Kalina szorstkolistna

Porzeczka złocista, zapach obłędny na pół ogrodu.

Magnolia

Laurowiśnia , ściana kwiatów, przyciąga chmarę pszczół

Jabłonie

 
Pozdrawiam cieplutko
 Jasmin
 

5 komentarzy:

 1. Nareszcie pochwaliłaś się ogrodem! Pracujesz, pracujesz, a ja na efekty czekam. Cudnie jest u Ciebie, ile osobliwości roślinnych. Zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś taka wszechstronna. Wszystko, czego się dotkniesz jest piękne. Teraz jeszcze uroczy ogród. Ja też przeszłam na emeryturę i od dawna myślę o hafcie. Pewnie wreszcie zacznę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Duzo...duzo pracy ,ale efekt waw piekny ogrod......Pzdrawiam Ulaz G.B

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogród Twój czarowny... A niezapominajki i ja kocham. Ogrodu swojego, ku wielkiemu ubolewaniu, niestety nie mam. Ale w naszym miejskim parku natura stworzyła polanę samosiejek - niezapominajek. Wybrałam się tam, gdy tylko zakwitły, na sesję zdjęciową. Ponieważ piszesz, że je uwielbiasz, to zapraszam do obejrzenia: https://nitka.flog.pl/wpis/14381167/niezapominajkowa-polana-#114555403
  Pozdrawiam Cię serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudny ogród, stworzyłaś niesamowite miejsce,pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń