wtorek, 23 lutego 2021

Mocny kryminał

 
Moje ostatnie odkrycie to seria kryminałów Maxa Czornyja.Przez ostatnie miesiące zaczytywałam się w kryminałach , jak coś dorwę ciekawego to nie mogę się oderwać od książek.Akcja dzieje się w Lublinie, detektyw Deryło rozwiązuje sprawy seryjnych morderców.Fabuła przebiega wartko, czyta się dobrze, niestety fragmenty opisów morderstw bardzo realistyczne , mocne, uważam , że nie dla każdego,polecam, ale tylko dla tych co mają mocne nerwy.
 


Max Czornyj urodził się w Lublinie, w rodzinie o korzeniach niemiecko-rusińskich. Praktykował prawo w Polsce i we Włoszech.Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie.

Autor thrillerów cyklu o komisarzu Eryku Deryle, wydawanych przez wydawnictwo Filia w serii Mroczna Strona. Nakład jego książek sięga setek tysięcy egzemplarzy W 2019 zapoczątkował serię z duetem Langer/Rembert. Jednocześnie tworzy powieści i opowiadania oparte na autentycznych zbrodniach (seria: Na Faktach).

Prowadzi odcinki w 2. oraz 3. sezonie programu "Opowiem Ci o zbrodni", zrealizowanego dla Polsatu.

W lipcu 2020 opublikował pierwszą w dorobku powieść obyczajową z wątkiem historyczno-obozowym "Córka nazisty".


 

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam kryminały, słyszałam tez o tym autorze, ale książek nie czytałam, zaintrygowalas mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również słyszałam o tym autorze ale nie zakodowałam. Teraz gdy polecasz, wciągnęłam książki na moją listę do przeczytania by znów mi nie umknęło. Uwielbiam kryminały :) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię kryminały i chętnie po te sięgnę, tym bardziej, że właśnie wczoraj skończyłam "Córkę nazisty"
  pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przeczytałam tylko jedną książkę tego autora "Zimny chirurg". Chyba źle zaczęłam...Historia oparta jest na faktach. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie doczytała o tej historii w internecie. Tak mną wstrząsnęła, że chyba nieprędko przeczytam jego kolejną książkę, a kryminały bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, zaciekawiłaś mnie, lubię kryminały

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznaję się bez bicia nie czytam kryminałów, ale zaciekawiłaś mnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. great post!Like your blog, thank you for sharing.
  (づ ̄3 ̄)づ╭❤~
  luxhairshop bundles of human hair summer sale
  These contents have greatly helped me.

  OdpowiedzUsuń